Nakon prošlogodišnje sjajne igre i pobjede koju su ostvarili u Četvrtoj hrvatskoj šahovskoj ligi Istok, Šahovski klub Orahovica ušao je u viši rang natjecanja – Treću hrvatsku šahovsku ligu Istok, koja pokriva pet slavonskih županija. Za ovu godinu kažu da je početak bio dobar, te da su u prvom kolu iznenadili ŠK Brestovac iz Brestovca i pobijedili s 3,5 – 2,5.
U drugom kolu također su priredili iznenađenje za ŠK Ruščica iz Ruščice, gdje su remizirali nakon iscrpljujuće igre Josipa Kajića koja je trajala 4 sata i 15 minuta. Iznenađenje je, kažu, rezultat toga što obje ekipe imaju veći rejting po igračima, odnosno i ukupno prema klubu.
U oba kola igrali su: Ivan Jurlina, Davor Stošić, Josip Kajić, Frano Martinović, Luka Jurišić i Josip Gotler. Svi su odigrali sjajne mečeve.
Ostali šest takmičara, Frano Kolačko Ščurić, Darko Čunko, Marko Jusup, Miroslav Radaković, Vladimir Pleša i Zlatko Tomšić u pričuvi su rezervnih igrača.
U proljetnom dijelu preostala su još tri kola protiv Nove Gradiške, Đ. Đaković 2, Sl. Brod; Velika Kopaonica, dok u jesenskom dijelu ostaju četiri kola za odigrati u listopadu, istaknuo je predsjednik Šahovskog kluba Zlatko Tomšić.