U trećem kolu HŠL – Istok, Šahovski klub Orahovica gostovao je u Novoj Gradiški kod Šahovskog kluba Strmac i doživio prvi poraz kod prvog favorita za osvajanje prvenstva.
Rezultat je na kraju bio 5:1 za domaćina. Čast Šahovskog kluba Orahovica spasili su Luka Jurišić i Davor Stošić, koji su svoje partije remizirali na drugoj, odnosno na petoj ploči, dok su Jurlina, Kajić, Martinović i Čunko, nakon teških okršaja, svoje partije izgubili.
Nakon trećeg kola, Šahovski klub Orahovica nalazi se u sredini tablice. Cilj koji si je postavio klub je izboriti ostanak u trećem razredu natjecanja.
U sljedećem kolu, Šahovski klub Orahovica ugostit će Šahovski klub Đuro Đaković iz Slavonskog Broda. Susret će se igrati u nedjelju, 23. ožujka 2025. godine, s početkom u 9 sati i 30 minuta u prostoriji DVD-a Orahovica.