Predškolci iz Dječjeg vrtića „Palčić“ Orahovica proveli su zanimljivo i edukativno jutro u prostoru Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek – dislociranog studija u Orahovici.
U pratnji svojih odgojiteljica i ravnateljice Ivane Radočaj Tokić, djeca su imala priliku upoznati studente i profesore dentalne medicine, vidjeti kako izgleda pravi stomatološki kabinet te kroz igru i radionice naučiti više o pravilnoj higijeni zubi.
Mališani su se okušali u ulozi „malih stomatologa“, pregledavali makete zubi, učili pravilno prati zube i razgovarali o zdravim navikama. Sve je proteklo u veseloj i opuštenoj atmosferi, a djeca su, kako ističe ravnateljica, pobijedila strah od odlaska zubaru.
– Cilj nam je bio djeci približiti što znači posjet stomatologu i pokazati im da to nije ništa strašno. U tome smo, uz pomoć naših studenata dentalne medicine, u potpunosti uspjeli. Djeca su uživala, puno su naučila i stekla pozitivno iskustvo koje će im koristiti u budućnosti – rekla je ravnateljica Ivana Radočaj Tokić.
Suradnja između Dječjeg vrtića „Palčić“ i Fakulteta za dentalnu medicinu u Orahovici još jednom je pokazala koliko su važne zajedničke aktivnosti koje povezuju obrazovne institucije i promiču zdrave životne navike od najranije dobi.

















