Mladi nogometaš David Kalem ponovno je dobio poziv izbornika Siniše Oreščanina za okupljanje Hrvatske U-19 nogometne reprezentacije uoči kvalifikacijskih utakmica za UEFA Europsko prvenstvo U-19.
Kalem, talentirani lijevi bočni nogometaš NK Osijeka, dolazi iz prigradskog naselja Nova Jošava pokraj Orahovice, a svojim radom, talentom i odličnim igrama zaslužio je novo povjerenje stručnog stožera reprezentacije. Ovo mu nije prvi poziv u hrvatsku reprezentaciju, što potvrđuje kontinuitet dobrih nastupa i stalni napredak mladog nogometaša.
Hrvatsku U-19 reprezentaciju krajem ožujka očekuju tri vrlo zahtjevne kvalifikacijske utakmice protiv reprezentacija Španjolske, Bugarske i Engleske . Sve utakmice igrat će se u Križevcima, a riječ je o elitnoj rundi kvalifikacija za Europsko prvenstvo.
Na Davida su posebno ponosni obitelj, prijatelji i cijela Orahovica, kao i njegovo rodno mjesto Nova Jošava, koji s velikim zanimanjem prate njegov nogometni put.
Čestitamo i želimo puno uspjeha u nadolazećim utakmicama!